aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Tagi dla zawodów, formuła 2019
automatyk (3) budownictwo (11) drewno (4) druk (3) elektronik (3) elektryk (2) energetyka (3) foto (2) fryzjer (3) garbarz (2) gastronomia (5) górnik (7) Hotel (3) informatyka (5) kolej (4) mechanik (16) monter (13) odlewnictwo (3) ogrodnik (2) operator (15) opiekun/ka (5) przemysł (9) rolnictwo (4) ryby (4) samochód (5) stomatologia (3) technik (112) technologia (5)

Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Spis treści - Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Informacje podstawowe


Czego się nauczysz

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji BUD.13. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych:
1) obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych w robotach ziemnych i drogowych;
2) wykonywania czynności związanych z konserwacją maszyn i urządzeń drogowych;
3) wykonywania robót związanych z budową dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych oraz typowych budowli ziemnych;
4) wykonywania robót związanych z utrzymaniem dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych, w tym robót ziemnych oraz związanych z wbudowywaniem mieszanek mineralno-asfaltowych.

Minimalna liczba godzin kształcenia zawodowego

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych po potwierdzeniu kwalifikacji BUD.13. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik budowy dróg po potwierdzeniu kwalifikacji BUD. 15. Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich oraz sporządzanie kosztorysów oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

Egzamin zawodowy

Egzamin zawodowy składa się z dwóch części: pisemnej i praktycznej.

• Część pisemna trwa 60 minut i odbywa się w formie testu na komputerze. Test składa się z 40 pytań, z których każde ma cztery odpowiedzi do wyboru, ale tylko jedna jest poprawna. Za część pisemną można zdobyć maksymalnie 40 punktów.

• Część praktyczna polega na wykonaniu zadania na specjalnym stanowisku egzaminacyjnym. Wynikiem zadania może być produkt, usługa lub dokumentacja. Ocena tej części odbywa się według zasad ustalonych przez CKE.

Więcej informacji o egzaminie:

Komentarze

źródła: CKE, rozporządzenia z lat 2019-2024.
Polityka Prywatności